Dla Państwa wygody podajemy przybliżoną godzinę odjazdu z Wałbrzycha na trasie Busy Wałbrzych Niemcy

Odjazd z Wałbrzycha i okolic

  • środa, sobota ok. 4:30-5:00
  • czwartek, niedziela ok. 22.00

Masz pytania -zadzwoń: 606 439 269

Busy Wałbrzych Niemcy.  Przystanek Wałbrzych

Zamek Książ na trasie busy Wałbrzych Niemcy

Wałbrzych oraz pobliski zamek Książ to wspaniałe atrakcje turystyczne, które są nam doskonale znane. Warto jednak pamiętać, że ten skrawek Polski może zachwycić nie tylko miłośników historii i zabytków, ale i tych, którzy preferują aktywne formy spędzania czasu. Dzięki gęstej sieci szlaków pieszych i rowerowych każdy z nas może urządzać ciekawe wycieczki po tej okolicy. W trakcie takich wypraw można poznać Wałbrzych i jego atrakcje turystyczne. Warte poznania są też jego obrzeża, w tym np. Stary Książ. Wielu mocnych wrażeń dostarczą spacery po takich zakątkach jak Wąwóz Szczawnika oraz Dolina Czarnego Potoku. Zachwycić może też Rozdroże Pod Starym Książem oraz urocza aleja lipowa. Oczarować może Wąwóz

Książ – niezwykłe miejsce

Książ oraz te atrakcje, które związane są ze słynną osobą, jaką była Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, popularnie znana jako Daisy.  Spokrewniona praktycznie ze wszystkimi głowami królewskimi współczesnej jej Europy prowadziła bardzo bujne życie towarzyskie któremu służył zamek Książ i jego okolice.  W okresie największego rozkwitu posiadłości na zamku i w przyległych budowlach codziennie pracowało około 500 osób zatrudnianych do utrzymywania wszystkiego  w odpowiedniej kondycji. Wiele nakładów finansowych dotyczyło nie tylko samego zamku, ale również stadniny koni i przyległego, ogromnego parku. Z tras turystycznych, które rozciągają się w pobliżu zamku, mogą korzystać miłośnicy spacerów, jednak i dla osób planujących wycieczki rowerowe po tej okolicy przygotowano coś ciekawego. Prowadząca wokół zamku trasa MTB to propozycja dla tych, którzy kochają jazdę na rowerach górskich, a jednocześnie chcą odkrywać Wałbrzych i najpiękniejsze zakątki w jego rejonie.

Czy wiecie , że:

  • Wałbrzych pod względem liczby mieszkańców jest drugim, po Wrocławiu, największym miastem województwa dolnośląskiego;
  • liczba ludności Wałbrzycha wg danych z 2011 to 119 955 mieszkańców;
  • dzisiejszy Wałbrzych pod względem gospodarczym jest miastem o funkcji przemysłowo-handlowo-usługowej. Jest również ośrodkiem akademickim i naukowym  ośrodkiem Polskiej Akademii Nauk.

Busy Wałbrzych Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *